Drukarnia Bielsko
Witamy na naszej stronie internetowej.
Na Podbeskidziu jesteśmy liderem w zakresie projektowania i produkcji materiałów promocyjnych i reklamowych. Specjalizujemy się także w brandingu flot firmowych. Posiadamy własną drukarnię z nowoczesnym parkiem maszynowym.
Poniżej znajdziesz odnośniki do innych naszych marek oraz kanałów social media na których się udzielamy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
www.wraping.pl www.stylowewydruki.pl drukarnia Bielsko
 

Bielsko-Biała

Home / Bielsko-Biała

Bielsko-Biała lata 50-te film.

Film z lat 50-tych , przedstawiający nasze miasto Bielsko-Biała. Autor filmu to www.bielskialmanach.pl – Zapraszamy do oglądania!

Coś o samym mieście

Bielsko-Biała (czes. Bílsko-Bělá, niem. Bielitz-Biala) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Jest siedzibą władz powiatu bielskiego, Euroregionu Beskidy, diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego i diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a także głównym miastem aglomeracji bielskiej i centralnym ośrodkiem Bielskiego Okręgu Przemysłowego.

Bielsko-Biała formalnie powstało 1 stycznia 1951 r.[2] z połączenia położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z 1312 r. oraz małopolskiej Białej założonej w końcu XVI wieku. W latach 1975-1998 miasto było stolicą województwa bielskiego.

Bielsko-Biała pełni funkcję głównego ośrodka administracyjnego, przemysłowego, handlowo-usługowego, akademickiego, kulturalnego i turystycznego obszaru zwanego potocznie Podbeskidziem[3]. Jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo miast Polski (m.in. 6,3% bezrobocia[4]). Stanowi także ważny w skali kraju węzeł drogowy i kolejowy. Miasto jest członkiem m.in. Związku Miast Polskich.

Według danych z 31 grudnia 2012 r. Bielsko-Biała liczy 174 503 mieszkańców (23 miejsce w Polsce). Powierzchnia miasta wynosi 125 km² (18 miejsce w Polsce) i dzieli się ono formalnie na 30 osiedli (jednostek pomocniczych gminy).

źródło: wikipedia.org